orgametril

Terapii complementare

Postata de luminita284 cu 13 ani in urma.

daca urmez tratament cu orgametril (2 pe zi) pt endometrioza , exista riscul sa raman insarcinata

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Orgametrilul nu contine spermatozoizi deci el nu te va lasa gravida in mod sigur :)
Oricum presupun ca folosesti metode de protectie (prezervativ, anticonceptionale, etc) asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi. Intr-adevar orgametrilul ajuta la fixarea sarcinii dar daca nu exista spermatozoizi, nu are ce sa fixeze, deci nu ai de ce sa te temi.

Iuli

acum 13 ani

Pardon, am vazut ca ai 41 de ani deci anticonceptionale nu. Prezervativ atunci, banuiesc ca utilizezi.