intrebare

Terapii complementare

Postata de Michelle10 cu 13 ani in urma.

Buna!Sa zicem ca este posibil sa ai probleme cu tiroida, si nu mergi la doctor.Ce ti s-ar putea intampla?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Depinde de afecţiunea tiroidei. În unele cazuri este necesar consultul unui endocrinolog.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

E

acum 13 ani

Gresit.....daca suferi de hipotiroidie.....nu poti ramane insarcinata(de ex.) sau nu poti mentine sarcina pana la capat- in cazul in care vreunei persoane ii pasa de lucrul asta..... Sunt atatea site-uri unde te poti informa......cel putin pentru inceput,da...ar fi benefica o vizita la endocrinolog......
Eu sufar de hipotiroidie autoimuna.....adica tot ce secreta corpul meu omoara tot corpul meu prin anticorpi.......ciudat...nu? si totusi dupa o sarcina extrauterina si insarcinata in 6 saptamana m-am decis sa ma duc la medic.....de atunci iau hormoni artificiali.....dereglarile hormonale sunt naspa cand nu le stii tine in control.......informeaza-te intai,cel putin orientativ.....si-apoi cel putin 1-2 ori fuguta la doctor.....

Ladybug3

acum 8 ani

Cum sa nu mergi la un medic endocrinolog daca stii ca ai probleme cu tiroida? Cu sanatatea nu e de joaca. Uite aici pagina unei doctorite foarte bune http://endocrinologiecopii.ro/