glanda tiroida

Terapii complementare

Postata de nicoleta256118207 cu 13 ani in urma.

Buna , as vrea sa stiu daca exista un aparat care, precum aparatul de masurat glicemia , sa masoare hormonii secretati de glanda tiroida .
Multumesc mult .

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

din cate cunosc, un asemenea aparat nu este disponibil inca pentru pacienti. totusi, daca va stiti cu hipo/hipertiroidie, si urmati un tratament prescris de medicul endocrinolog, nu ar trebui sa aveti nevoie de un asemenea aparat.

va urez o seara buna