Dureri de cap matinale

Terapii complementare

Postata de DianaPanaite cu 9 ani in urma.

De aproximativ 2 saptamani ma trezesc cu dureri de cap peristente,nu mi trec decat daca iau un calmat,in ultima saptamana mi s a intamplat ca o zi sa ma trezesc cu durere de cap una nu.Am 23 de ani ,sunt fumatoare,consum in jur de o cana de cafea pe zi,beau 1 litru jumtate de apa si nu sunt nici supraponderala,greutatea mea este de 51-52 de kg la 168 cm inaltime,care ar putea fi problema?

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Poate sa fie constipatia, stresul, suprasolicitarea intelectuala sau o incarcare a organsimului sau ficatului de toxine.Cel mai indicat este un consult la un cabinet de fitoterapie.
Pentru detoxifiere se pot realiza cure de cate 1 luna, cu complexe de plante medicinale destinate acestui scop cum este Curatarea organismului, urmate de administrarea unui complex de plante care ajuta la regenerarea si protejarea ficatului, cum este complexul Curatarea ficatului.
Pentru stres sunt ceaiurile Antistres sau capsulele Confort emotional.Multa sanatate!

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Deasemenea tutunul si cafeaua pot fi factori importanti implicati in aparitia/
favorizarea durerii de cap, nemaivorbind ca tutunul creste (foarte) mult
riscul aparitiei unor boli grave: cancer, boli cardiovasculare etc.