Ce tratament naturist pot lua pentru fluidizarea sangelui?

Terapii complementare

Postata de cisabelcor cu 12 ani in urma.

Tinctura de zmeur, tinctura de branca ursului, tincura de urzica, tinctura de merisor, se pot lua impreuna? Sunt anticoagulante sau coagulante? Eu am tromboflebita profunda cu trombi, cand mi se iau analizele sangele se coaguleaza imediat si nu mi se pot lucra analizele. Deci am nevoie de anticoagulante si de produse pentru fluidizarea sangelui.
Tincturile mai sus mentionate sunt bune sau nu?
Ce tratament naturist pot lua pentru fluidizarea sangelui? Dar impotriva coagularii rapide?
Daca intreb doctorii habar nu au si nici nu vor sa auda de tratamente naturiste, iar eu vreau sa ma tratez doar in mod naturist. Fac alergie de la medicamentele din farmacii, cu chimicale, de la anumite mancaruri. Mi se umfla fata, ochii, buzele, limba, fac bube pe corp. DECI, TREBUIE DOAR TOTUL NATURAL.
Va rog mult sa imi raspundeti pe adresa de email:
[email protected]
Va multumesc anticipat si va transmit toate urarile mele de bine si sanatate.

Raspunsuri (3)

Irinel

acum 11 ani

Apa bauta cu inghitituri mici, usturoil, leurda ...

lucretia

acum 8 ani

Am aceleasi problem. Raspundeti aici, va rog- Metode si mijloace de fluidizare a sangelui

liviu

acum 8 ani

ceai de frunze de iasomie,6gr de scortisoara cu apa cum vrei ceaiul de sulfina lamaie,frunze de alun infuzie,