Cum pot avea pulsul normal?

Tensiune arteriala

Postata de Utilizator21644952912 cu 2 ani in urma.

La sfârşitul anului 2021 am avut tensiunea arterială foarte mare 217/107 - deşi aveam tratament de câţiva ani. Am fost la medic, am făcut tratamentul recomandat, tensiunea a revenit la normal, după care pulsul este frecvent sub 60 bpm (valori între 43 şi 59) ceea ce nu mi se pare normal. Cât de periculos poate fi!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/hipertensiunea-valori-crescute-ale-presiunii-arteriale_164