Tendinita?

Tendinita

Postata de Ana cu un an in urma.

Buna ziua! De aproximativ 4 luni ma confrunt cu o durere in zona soldului. Am facut fizioterapie, kinetoterapie, tratament cu movalis, aflamil. Am consultat 3 doctori, mi s-a pus acelasi diagnostic - tendinita. Insa durerea continua. Durerea mi a aparut in urma mersului pe jos excesiv, exercitii fizice, condus. Mentionez ca nu mai este la fel de intensa ca la inceput. Ma doare la mers si la stat in sezut timp indelungat. Dar deja situatia devine foarte stresanta. Mi se pare normal ca un medic sa te trateze complet nu pe jumatate si sa ti se spuna sa astepti ca o sa treaca. Poate cineva sa imi dea un sfat unde sa ma duc sau ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/tendinita_9409