Cum pot scăpa de tahicardie ?

Tahicardie

Postata de Alexa cu un an in urma.

Buna ziua! În urma cu 9 ani am început sa am probleme cu pulsul și tensiunea arteriala.(dupa 6 luni de la nașterea copilului). Tahicardie și hipotensiune posturala +Tinnitus pulsatil in urechea dreapta.De aprox 7 ani am fost operata de persistenta de canal arterial. Am crezut ca simptomele o sa dispară după operație, însă au rămas la fel. Momentan am ca tratament corlentor 7,5 mg de doua ori pe zi, ideea e ca oricât de mic sau mare am pulsul îl simt, se vede și pe haine și asta e 24 din 24.Analize la glanda mi am făcut, au fost în limite normale. Ce as mai putea sa fac?

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-ritm-si-conducere/tahicardia-supraventriculara_170

Alexa

acum un an

Bună ziua! Am fost la minim 5 cardiologi. Din păcate același diagnostic tahicardie posturala și hipotensiune posturala. (tahicardie sinusala) Un singur cardiolog mi a făcut testul Tilt, m am gândit ca poate a mai avut cineva aceasta problema și poate sa mi spuna care ar putea fi cauza.

Utilizator21637688128

acum un an

Cardiform m-a ajutat să-mi calmez bătăile inimii. Dar pentru mine a fost cauzată de presiune. Am luat-o ca un remediu suplimentar la sfatul unui specialist familiar.