Sideremie marita 127,9?

Supraincarcare cu fier

Postata de Utilizator21643285294 cu 2 ani in urma.

Buna ziua.
Am facut analize de sange baiatului meu in varsta de 13 ani. Rezultatul a sos la iveala sideremie 127,9, in conditiile in care valorile normale sunt intre 50-120. Imi puteti spune ce e de facut in acest caz? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/interpretor-analize