vitamine

Suplimente nutritive

Postata de cu 14 ani in urma.

ce vitamine sunt recomandate pe timpul ierni la copii?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Exista pe piata mai multe,specifice copiilor, in raport de varsta. Intr-un asemenea complex intra atat vitamine cat si minerale, intr-o anumita doza,care sa acopere necesarul pentru organism. Diferenta este de marca, vitaminele si mineralele sunt aceleasi. Medicul de familie, cunoscand si copilul, cred ca este mai in masura sa recomande.

acum 14 ani

In lunile neinsorite este bine sa suplimentam vitamina D (picaturi de Vigantol Oil, Vigantoletten etc.). In rest depinde de varsta, alimentatie, probleme de sanatate...

Sheila

acum 14 ani

Din cate imi aduc eu aminte vitaminele sunt recomandate a se lua in lunile cu litera R, cum spuneau si fetele conteaza de varsta, eu i-au de obicei toamna calciu cu vit D si vitamina C
numai bine

Lavinia

acum 14 ani

Am folosit si recomand vitaminele Calivita USA, detalii pot fi vizualizate prin accesarea www.vitamine-naturiste.com/22_Multivitamine-pt-copii.htm
Sanatate!