tomato

Suplimente nutritive

Postata de Camelia Iulia cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
In prospectul Tomato, scrie ca este un supliment alimentarpentru menagementul metabolismului lipidic.Compozitia/capsula (300 mg) este:
Tomatita 144 mg
Castravete-amar 54 mg
Fructe de Catina 36 mg
Capsaicina 36 mg
Aloe barbadedenis 30 mg
Va multumesc ,Camelia Iulia

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa evaluati necesitatea scaderii in greutate, in baza calculului indicelui de masa corporeala (raportul intre greutate in kg si inaltime ridicata la patrat, exprimata in m). un supliment alimentar nu va inlocui un regim alimentar echilibrat, cu 3 mese principale , un plan de exercitii fizice.