suplimente pentru sportivi

Suplimente nutritive

Postata de monika75 cu 12 ani in urma.

buna ziua!
am un baiat de 16 ani care face sport de 7 ani. In ultimul an a crescut mult in inaltime -15 cm, acum are 1.85 m. As vrea sa stiu ce vitamine sau suplimente pot sa-i dau pentru intarirea musculaturii. Trebuie sa spun ca face destul de des intinderi musculare, desi isi face incalzirea inainte de antrenament foarte bine.

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Sa discute cu medicul sportiv al clubului sportiv de performanta .

SARI

acum 12 ani

Inotul il va ajuta foarte mult sa se faca o buna corelare intre masa musculara si cea osoasa.

GoreAlex

acum 12 ani

Ar trebui sa se duca la un medic sportiv. La varsta lui ar trebui sa ia doar vitamine, suplimentele sportive cum ar fi concentratele proteice, creatina.... ar trebui sa ia dupa varsta de 18 ani.

adriana

acum 12 ani

daca face sport de performanta, trebuie sa intrebe medicul de lot, sau medicul de la medicina sportiva despre astfel de vitamine.ei sunt singurii ce pot recomanda medicamente sau vitamine.daca ii dati altceva si testul antidoping iese pozitiv-in cazul in care e sportiv de performanta- va fi exclus din lot si din sport pe o perioada determinata...