re:

Suplimente nutritive

Postata de mary_anna_1985 cu 13 ani in urma.

buna ziua as vrea sa stiu cum seadministreaza corect vitaminele sii mineralele??? sii daca se face pauza intre timp cat se iau!!!!

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 13 ani

Vitaminele si mineralele ar trebui recomandate de medic in urma unor analize pt a vedea de ce anume ai nevoie. Sunt vitamine care se administreaza 10 zile pe luna timp de 3 luni sau unele care pot fi administrate zilnic pt o anumita perioada de timp, depinde de motivul administrarii

loredana_p

acum 13 ani

vitaminele si mineralele trebuie in primul rand mentionat ca sunt micronutrienti..deci spre deosebire de marconutrienti( proteine,carbo grasimi etc) trebuie consumate in cantitati mai mici...mary_anna pentru a stii cat su cum sa eii vitaminele trebuie sa ne spui mai intai cam ce program zilnic ai :)