Proteinele sunt riscante?

Suplimente nutritive

Postata de musulina cu 12 ani in urma.

Fiul meu are 18 ani si are 1.80 si 58 kg. El face sport de 3 ani insa nu prea este dezvoltat pentru varsta lui.
Intrebarea mea este daca el poate lua proteine tinand cont de greutatea si inaltimea lui si de faptul ca are gastrita acida?
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Sunt cam riscante, cel putin unele dintre ele, si nu trebuie in nici un caz sa ia asa ceva fara un aviz medical.

Corina

acum 12 ani

Eu iti recomand vitaminoterapia. Uite aici poti citi mai multe: http://www.puremed.ro/terapia-de-nutritie-parenterala-pentru-toate-generatiile/