piciore slabe!!!

Suplimente nutritive

Postata de florname cu 12 ani in urma.

buna ziua!
am picioarele fff.slabe in comparatie cu talia lucru care ma complexeaza, nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai iau(am luat vitamine, calciu)In momentul in care ma ingras totul se depune in talie si arat ca o para intoarsa . Va rog un sfat

Multumesc!

Raspunsuri (2)

Sari

acum 12 ani

Fiecare corp are o conformatie din nastere, pe care o poti modifica, in timp, dar nu in totalite, si dureaza timp mult, practic il sculptezi, prin gimnastica, sport, ce trebuie facut zilnic, macar 10 minute, toata viata.
Fa dimineata 10 genoflexiuni, 10 aplecari in fata cu mainile sus, apoi 10in stanga alternat cu dreapta, cu o mana in sold si cealalta peste cap, ajuta mult la formarea taliei.
Inotul face corpul cel mai frumos, si nu trebuie sa faci mare efort, caci corpul isi distribuie automat straturile de grasime acolo unde este necesar.
Sa ai grija cu luarea calciului, caci se depune pe rinichi, mai bine ia din alimentatie
Sanatate

eva40

acum 12 ani

sa sti ca sunt deacord cu cele scrise de SARI,ce poti sa mai faci?
Urca trepte in fiecare zi,te ajuta mult.Ai nevoie de un supliment cu magneziu chelatat si nutrienti speciali
Joint Protex 3x1 si MagneZiB6 2x1