Omega-3 si Omega-6: de ce sunt importanti?

Suplimente nutritive

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Si totusi ceea ce recomandati dvs. este interzis bolnavilor de ficat. Ce ar trebui sa faca acestia?

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Si totusi ceea ce recomandati dvs. este interzis bolnavilor de ficat. Ce ar trebui sa faca acestia?

comentarii utilizatori

acum 14 ani

intrati pe www.canah.ro si aveti tot ce va trebuie, referitor la Omega 3 si omega 6- raportul ideal.
Eu folosesc de cateva luni si ma simt grozav, chiar mai activ.

florica

acum 12 ani

si eu folosesc OMEGA 3-6-9. Se prezinta sub forma de ulei. este exceptional.l-am cumparat de Braila,va pot spune exact.

comentarii utilizatori

acum 14 ani

sitia mea are tromboza profunda si face tratament cu trombostop poate sa ia omega 3 sau 6 chiar daca nu este compatibila cu acestea

Adrienne

acum 14 ani

In prospectul de la Trombostop,nu am gasit ca omega 3,6,9,ar creste sau ar scadea efectul acestuia. Omega 3 este antiinflamator si anticoagulant. Omega 6 influienteaza calitatea pielii,parului unghiilor si este un echilibru hormonal. Omega 9 previne aparitia aterosclerozei, intareste sistemul imunitar si asigura sanatatea articulatiilor. Impreuna asigura un nivel normal al colesterolui si trigliceridelor,protejeaza sistemul cardiovascular ,inlatura aparitia depresiilor si ajuta la functionarea sistemului nervos.