nedumerire

Suplimente nutritive

Postata de Ionut160156 cu 13 ani in urma.

salutare,in ultima perioada dau numai peste articole care pun intr`o lumina foarte neagra suplimentele pt.culturisti! ma macina urmatoarea intrebare si as dori raspunsul clar al unui medic, nu parerile celor care nu sunt din domeniul medical! asadar,scurt si la obiect:

"proteinele(cele sub forma chimica,de praf) si creatina(tot sub forma de praf) ataca ficatul,stomacul,rinichii sau nu?"

VA multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

luate in cantitate mare sau multi ani(peste 3 ani) pot afecta rinichii