Help

Suplimente nutritive

Postata de Rashid cu 10 ani in urma.

Buna seara, am 26 ani 1,78 cm si 67-68 kg si mi-am luat creatina monohidrat si as dori daca e ok sa iau cate 5 g pe zi o luna apoi pauza o luna si iar o luna..nu fac exces doar 5g pe zi si daca afecteaza ceva sau daca patesc ceva

Raspunsuri (1)

Riddick

acum 10 ani

Salut!, creatina monohidrat eu unul nu as folosi-o dar..daca e pe termen scurt si 5g cum spui nu v-a avea nici un efect secundar, de ce nu e bine pe termen lung? E pentru ca retine apa in organism si cu timpul rinichii tai vor avea de suferit,daca e luata mult timp, dar repet daca iei cum spui nu v-a avea efecte secundare, ai grija cu sarea sa fie cat mai putina sau deloc daca poti deoarece vei avea retentie de apa mai mare daca nu ti cont de sare dar asta tot pe termen lung. Te salut! Respect!