helicobacter pylori

Suplimente nutritive

Postata de simona00 cu 10 ani in urma.

am fost diagnosticata cu helicobacter pylori.as vrea sa aflu mai multe despre el.daca exista tratamente naturiste.se vindeca?

Raspunsuri (4)

smookyzke

acum 10 ani

se vindeca doar prin administrare de antibiotice. ceva naturist nu exista sa combata helycobacter... fugi si baga antibiotic , nu mai sta asa.

Dr. Catrinel Macovei

acum 10 ani

Buna ziua,
tratamentul standard este antibiotic in tripla asociere si antisecretor; pe partea de naturiste, dar ca adjuvante si preventia recidivei pot fi folosite probioticele, cu lactobacili, extracte de lucerna, papaya si rhodiola.

simona00

acum 10 ani

va rog daca vreti sa imi dati un tratament sigur daca este asa ceva.dupa cat timp se pot face din nou analize?va multumesc.o seara placuta..

simona00

acum 10 ani

va rog daca vreti sa imi dati un tratament sigur daca este asa ceva.dupa cat timp se pot face din nou analize?va multumesc.o seara placuta..