Glanda tiroida

Suplimente nutritive

Postata de Marius5 cu 13 ani in urma.

Buna ziua.As avea o intrebare se poate ca din cauza glandei tiroide daca nu functioneaza normal sa ai ameteli de cap lipsa de aer stare de slabiciune in picioare?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Da, este o stare de anxietate fie din cauze hormonake fie pe fond psihic. Consulta un meic endocrinolog.

Dr. Elena Popescu

acum 13 ani

Ametelile care apar in mod repetat nu ar trebui neglijate. Acestea
reprezinta semne ale organismului care indica existenta unor dezechilibre sau leziuni. Daca sunt descoperite la timp si daca sunt luate masurile necesare recomandate de medic, se inlatura evolutia multor afectiuni si se restabileste starea de sanatate.
Stabilirea cauzei ameteliilor alegerea tratamentului adecvat pot necesita
investigatii ORL, neurologie, medicina interna, endocrinologie.