dureri de picioare

Suplimente nutritive

Postata de carmen526 cu 13 ani in urma.

Ma numesc MARINA ,am 51 ani si am probleme cu genunchiul stang .atunci cand merg mai mult sau cand stau mult in piciore imi sare ,pocneste genunchiul si am dureri foarte mari in parte din spate a genunchiului. Iar de ani buni am dureri mari la ambele picioare .gleznele si labele .Iau foarte multe antiinflamatoare ,dar de multe ori nu isi mai fac efectul .,ce sa mai fac?

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Omnia

acum 13 ani

Buna Carmen,

Inainte de a face orice tratament - fie si homeopat - mergeti la medicul ortoped.
Antiinflamatoarele nu sunt cea mai buna solutie: tratezi efectul dar neglijezi cauza.
Poate fi vorba despre o fractura dar si despre alte afectiuni care ignorate, se pot agrava pana intr-un stadiu dificil sau imposibil de tratat.

Ati facut investigatiie pentru reumatism, artrita, oesteoporoza? dar pentru alte afectiuni degenerative?

Dupa varsta de 40 de ani, exista o serie de investigatii foarte importante pentru sanatate, printre care si testele de screening pentru osteoporoza.

cih

acum 10 ani

si pe mine ma dor picioarele am 12 ani si am dureri insuportabile , ce sa fac?