Creatina poate afecta inima?

Suplimente nutritive

Postata de niken47 cu 11 ani in urma.

Sunt sportiv de performanta iar antrenorul mi-a spus sa iau 5g de creatina pe zi.

Ma gandesc ca daca inima este tot un muschi, atunci folosirea ei nu poate duce la diverse probleme ale acesteia? Ca hipertrofie cardiaca?

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 11 ani

Inima este un muschi special.Nu patesti nimic de la creatina la inima.Este facuta special pt sportivi sau cei care fac sala, deci fi fara griji, nu se intampla nimic.

Ioana

acum 10 ani

intreaba pe cineva de pe www.supli.ro ei stiu mai bine, deoarece cu asta se ocupa