Coma

Suplimente nutritive

Postata de Ale Alexa cu 11 ani in urma.

Buna seara! Am si eu o intrebare....daca iau mai multe pastile de isoniazida (un antibiotic pentru a ma proteja de TBC ) de exemplu peste 50de pastile,pot intra in coma sau pot murii?Va multumesc.

Raspunsuri (5)

ala bala

acum 11 ani

N-ai specificat frecventa cu care le iei. Sau te-ai gandit la toate o data?

Ale Alexa

acum 11 ani

Da eu ma gandeam la toate odata daca se poate intampla una din cele 2 specificate(coma sau moarte)

oviataunvis

acum 11 ani

pai,,,tu vrei sa te protejezi sau sa mori ?

Ale Alexa

acum 11 ani

eram interesat asa ca doza mare ce se poate intampla pentru ca o colega a incercat sa ia si....vreau sa stiu in general daca se poate ajunge la asa ceva daca se ia o doza mare de pastile odata...

Ale Alexa

acum 11 ani

Va rog frumos....imi raspunde si mie cineva...astept un raspus de 2 zile...si primesc diferite raspunsuri dar nimeni nu imi spune ce vreau eu sa aflu....