Buna ziua as dori sa stiu cum se administreaza supliementele de multivitamine si de calciu+D3 cu ce pauze ?

Suplimente nutritive

Postata de Utilizator11604778478 cu 3 ani in urma.

Buna ziua as dorii sa iau un complex de multivitamine si as vrea sa stiu cum il adminitrez cu ce pauze si as vrea sa mai administrez un supliment de calciu cu vitamina D si as vrea sa stiu cum se administreaza cu ce perioadele de pauza?

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 3 ani

Buna seara,

Adresati-va medicului generalist, medicului de familie. Este posibil sa va recomande un pachet de analize de sange (uzuale), determinarea cantitatii de vitamina D din corp. Dozajul si administrarea sunt dependente de mai multi factori, cum ar fi: varsta, genul, istoricul medical etc.

Multa sanatate!