Vomit sange

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de elibir.an cu 7 ani in urma.

Am observat ca atunci cand sunt mai stresat si imi vine sa vars dimineata,desi nu am nimic in stomac, tusesc si scuip saliva, iar de cateva ori mi s-a intamplat sa observ in saliva si un lichid roz-rosu ce imi pare sange.Din ce cauza apare?Am observat ca apare putin atunci cand ma fortez si tusesc mai tare ca sa vomit.

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

Buna ziua, elibir.an! Adreseaza-te unui medic pneumolog!
Toate cele bune!

elibir.an

acum 7 ani

Multumesc, asa o sa fac.Ca o completare, daca ajuta in identificare diagnosticului, in urma cu o luna am fost racit si simteam in mijlocul fruntii ca se misca ceva,ca si cum as fi avut un lichid si ameteam daca imi scuturam capul.De asemenea, cand imi suflam nasul, printre mucoasa erau niste firicele negre.Mentionez ca pana atunci nu am mai avut niciodata asa ceva.

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

Am inteles. Adresati-va la cel putin doi medici in care sa aveti incredere. Este bine, intotdeauna, sa existe o confirmare/infirmare a unui diagnostic. Toate cele bune!