tiuit in urechi

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Adrian518110653 cu 11 ani in urma.

lucrez ca taximetrist si din cauza stresului si zgomotului am un tiuit in urechi.Am luat Ginko Prim Smart dar nu imi trece total doar se atenueaza.Ce sa fac?

Raspunsuri (6)

Sigada

acum 11 ani

Va recomand sa mergeti la un consult ORL.

Adrienne

acum 11 ani

Pe langa cauza orl, tinitusul ar mai putea fi si din cauza unei spondiloze cervicale , deci va trebui sa faci si un consult la neurologie, chiar si la cardiologie daca ar fi vorba despre o eventuala hta . Deci cauze sunt mai multe.......ia-le pe rand pana afli .

Adrian518110653

acum 11 ani

multumesc pt sfaturi.

erika

acum 11 ani

lucrez intrun mediu linistit, placut, insa din cauza sefilor care ne supravegheza cu camere si microfoane sunt foarte stresata, am tiuit in urechi ,nu tot timpul, si din cauza tiuitului nu pot dormi, am fost la orl am facut audiograma si timpanograma, medicul a spus ca e in regula, am tensiunea 9/6. Ce sa fac? nu ma pot linisti si parca ma gandesc din ce in ce mai mult la tiuit. ce investigatii sa mai fac?

Andres

acum 10 ani

Buna ziua,ai scapat de tiuit????

erika

acum 11 ani

lucrez intrun mediu linistit, placut, insa din cauza sefilor care ne supravegheza cu camere si microfoane sunt foarte stresata, am tiuit in urechi ,nu tot timpul, si din cauza tiuitului nu pot dormi, am fost la orl am facut audiograma si timpanograma, medicul a spus ca e in regula, am tensiunea 9/6. Ce sa fac? nu ma pot linisti si parca ma gandesc din ce in ce mai mult la tiuit. ce investigatii sa mai fac?