stresul

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de andra123 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. As dori sa iau niste pastile antistres, imi puteti recomanda ceva?Am o stare acuta de stres si nici nu pot dormi linistita.

Raspunsuri (11)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Mai degraba v-ar ajuta psihoterapia.
Sau luati de la farmacie medicamente usurele care se pot da si fara reteta.
Daca nu se rezolva problema trebuie sa mergeti la medicul de familie sau la psihiatru, caci medicamentele de care spuneti sa dau doar cu reteta cu regim special.
Sanatate!

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

stresul despre care vorbiti nu se trateaza cu pastile ar fi foarte usor ca o pastila sa ne faca sa ne simtit bine ci se trateaza prin psihoterapie

andra123

acum 12 ani

dar nu as avea timp de psihoterapie.

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

imi suna ca si cum nu ai timp de tine.....de fapt ce se intampla in viata ta acum ? ce anume te streseaza cel mai tare?

andra123

acum 12 ani

nu imi dau seama exact. am o stare asa de stres, dar nu am anumite motive.ar putea fi din cauza faptului ca o persoana importanta urmeaza sa plece si imi e frica sa nu o pierd.nu cred ca asta ar fi motivul dar totusi si acest lucru ma nelinisteste putin.

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

ai mai simtit vreodata asa ceva?sentimentul iti este familiar?

andra123

acum 12 ani

nu chiar

Roxana Roxi

acum 10 ani

A-ti putea sa imi dati si mie un sfat? Sunt disperata!! De 2 ani sunt stresata incontinuu''! Sora mea a murit intr-un accident de masina si de atunci ma consum foarte repede si din cauza stresului urinez foarte des! Credeam ca am ceva boala am luat tratamente pentru infectie urinara si recent am aflat ca nu am nimic ci e doar pe fond nervos din cauza stresului! Si la scoala nu pot fi atenta la ore,tot la problema aceasta ma gandesc! A-ti putea sa ma ajutati? Multumesc

noi...

acum 10 ani

buna roxana cu aceeasi boala ma confrunt si eu, astept rezultatele de la RMN sapt viitoare, cel mai bine e sa gasesti un Doctor pshiolog, Sertalina si magneb6, e foarte bun... mie mi sa recomandat anu trecu si trebuia sa beau 3 luni dar dupa ce mi s-a facut bine dupa o luna am intrerupt, si acuma iarasi mi s-a intors..

Roxana Roxi

acum 10 ani

Multumesc! Am sa incerc orice doar sa-mi treaca! Am intrat intr-o depresie foarte urata din aceasta cauza!

Roxana Roxi

acum 10 ani

Am luat relaxirem si magneb6,sper sa scap de problema aceasta atfel o sa ma izolez de toata lumea