stresul si oboseala

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de tomaioana cu 14 ani in urma.

starile de lesin se datoreaza stresului?mentionez ca am si o hepatita cromic a insa momentan transaminazele sint normale
este normal ca dimineata sa ma trezesc mai obosita din cauza stresului ?

dimineata dupa ce ma trezesc si dupa ce maninc si ma pregatesc de servici ma ia cu stare de rau si asa de multe ori intirzii
credeti ca este pe fond nervos sau din cauza altor boli

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Ar trebui sa faceti glicemia a jeun (pe nemancate). Din celel relatate de d-voastra se ia n discutie hipoglicemia postprandiala. Daca se va exclude aceasta supozitie, cel mai probabil starile pe care le descrieti se datoreaza stresului.