stare nervoasa tot timpul

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de iuliana.julie cu 12 ani in urma.

Buna ziua.
Am o stare nervoasa mai mereu... si nu stiu ce sa fac. Ma cert mereu cu parintii si cu prietenul meu mai din orice motiv.... daca simt ca cineva ma tachineaza ajung sa fac o criza de nervi si incep sa plang si ma doare stomacul rau... in unele dimineti ma trezesc cu stare de voma si dureri de stomac. Noaptea dorm bustean dar uneori ma mai trezesc si adorm rapid la loc. Trebuie sa consult un psiholog?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Daca doriti sa schimbati starea de nervozitate si iritabilitatea usoara este o solutie sa urmati un proces psihoterapeutic. Este necesar sa va doriti aceasta schimbare si sa lucrati cu dvs.

Camelia

acum 12 ani

Parerea mea este ca starea ta este datorata stressului, citeste despre Rhodiolin, un produs naturist recomandat in astfel de cazuri. Poti gasi detalii pe www.vitamine-naturiste.com

Gabriela SARAPATIN

acum 12 ani

Buna ziua,

In cazul in care va doriti sa consultati un psiholog, masteranzii in psihoterapie de la Facultatea de Psihologie, Universitatea Bucuresti sunt disponibili pentru aceasta.

Sedintele de consiliere au loc in cadrul Facultatii si sunt gratuite.

Ma puteti contacta pe e-mail la adresa [email protected]

Toate cele bune,

Gabriela SARAPATIN
Psiholog
Psihoterapeut in formare