remedii pt oboseala

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de mona13152562 cu 14 ani in urma.

buna, am si eu o intrebare.cum se trateaza oboseala in timpul alaptarii?eu alaptez pe fetita mea care are aproape 7 luni iar citeodata sunt groaznic de obosita nu stiu ce sa fac? sunt anumite tratamente naturiste? as fi intertesata.multumesc.

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Sigur ai nevoie de vitamine,minerale..........Eu as putea sa-ti recomand o combinatie de doua produse ,pe care le iau si ma simt f. bine. De la RottaNatura...Ulei de somon + vit. E [ 12 lei] si de la Hofigal....L Carnitin Complex [ produsul aparut acum " nou " ] ,are in compozitie : carnitin, Q 10, Catina [ulei si praf ],echinaceea si fructe de zmeur [21 lei]. In aceste doua produse gasesti tot ce organismul are nevoie....vitamine,minerale,omega 3,sunt detoxifiante si imunostimulatoare.

mona13152562

acum 14 ani

mersi mult,dar produsele astea se gasesc la oricare farmacie? nu au efecte adverse? precum ingrasat sau altele...

Adrienne

acum 14 ani

Le gasesti in magazinele cu produse naturiste, nu au efecte adverse, nu ingrasa, tocmai ca sunt recomandate in curele de slabire. Eu tin o dieta de mai bine de sapte luni,dar datorita acestor doua produse ma simt plina de energie,nu am nicio problema. Carnitinul are rolul de a lua grasimea de unde nu-i nevoie de ea si de a o transporta la celule si de a o transforma in energie. Citeste pe net despre ele.