probleme vorbire

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de enescu151644 cu 12 ani in urma.

Buna seara,

Am o problema legata de vorbire . Am momente in care nu pot pronunta anumite sunete si cuvintele mi se par greu de pronuntat ( mai ales cel ce contin litera r ). Din ce cauza as putea avea aceste probleme si ce medic ar trebui sa consult pentru un diacnostic complet .Mentionez ca am 37 ani!
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Raspunsuri (2)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Este o problema ce a aparut recent sau e mai veche? Poate ar trebui sa mergeti la un logoped...

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

trebuie sa mergeti in paralel la psiholog si la logoped