plang din orice

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Tcornel16 cu 9 ani in urma.

am 46 de ani ,dupa moartea tatatul meu cred ca am facut o depresie plang din orice si nu ma pot controla .ce sa fac ?multumesc

Raspunsuri (3)

SonyMarika

acum 9 ani

Din pacate nimeni nu ofera suport gratuit persoanelor depresive sau care trec prin momente grele . Daca aveti medic de familie puteti apela la el sa va prescrie ceva calmante si o sa va reveniti mai usor . Durerea sufleteasca este cea mai grea durere si nu trebuie ignorata . Multa putere si sanatate !

angelmarc999

acum 9 ani

Marina, scrie-mi pe mesenger la adresa de mai sus, pentru indrumare

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 9 ani

E posibil ca pe langa plans sa mai apara si alte manifestari, precum tristetea intensa, culpabilitatea,frica de moarte sau de imbolnavire,tendinta de izolare, Toate acestea sunt semne evidente ale unei depresii majore.
Daca echilibrul tau emotional si sanatatea sunt importante pentru tine, apeleaza la un psihoterapeut.
Poti invata cum sa treci de acest episod depresiv si sa traiesti o viata de calitate.

Psihoterapeut Marina Lucica Balea