oboseala

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
intrebare: ce analize ar trebui sa fac pentru a vedea cauza oboselii si lipsei de energie?
problema: ma simt obosita intr-una, nu am energie, nu rezist pana seara fara sa dorm un pic chiar si in weekend, nu am chef de nimic.
descriere pers: sex feminin , 30 de ani.
Multumesc,

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Va recomand sa vorbiti cu medicul de familie care va poate da trimiteri spre diferiti medici specialisti. Cauza poate fi diversa: de la endocrinologie la una psihologica. Este foarte important sa vedeti cate ore dormiti pe noapte, daca va treziti obosita, ce regim alimentar si de viata aveti etc.

perfectdevil

acum 12 ani

Buna,
Sti... si eu am problema asta. Insa am pus-o pe seama anotimpului, sarbatorilor... Am fost stresata mai mereu si automat acum sunt "lenesa". Nu trebuie neaparat sa fie o problema medicala... parerea mea :)

Simona

acum 12 ani

E cam tarziu mesajul meu, dar cine stie poate ajuta si pe altcineva. Pe mine m-a ajutat mult ceaiul de ghimbir si iarba de lamaie. Iti da energie dar ca sa scapi de lene e nevoie de vointa si prieteni zic eu. :D