Oboseala si slabiciunea

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

domnul doctor,dorm mai mult de 8 ore zilnic poate chiar si 10 si cand vine vorba de trezit dimineata asa mai dormi chiar alte cateva ore simt ca nu ma pot da jos din pat ma doare spatele si nu am chef de nimic nici sa spal o cana simt ca nu am putere sa fac nimic,eu am lucrat multi ani noaptea si dormeam ziua dar de cam aproximativ 1 an stau acasa si nu-mi expic de unde atata oboseala fara sa fac nimic si va rog mult sa-mi dati un sfat,o parere sau ceva ce ma poate ajuta.va multumesc

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

De 1 saptamana vomit.ma doare capul ingrozitor si am si ametit o data,dati-mi un sfat va rog.(14 ani)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

DOMNU DOCTOR DE APROXIMATIV 7 ANI LUCREZ IN ITALIA DE NOAPTE SCHIMBUL 3.SI SUNT FOARTE OBOSITA CE POT FACE PT A COMBATE OBOSEALA.SIMT CA NU MAI AM PUTER NICI SA DESCHID OCHII,NICI SA MA DAU JOS DIN PAT,IN PERMANENTA MA SIMT OBOSITA SI FARA VLAGA.MERSI

oana

acum 9 ani

draga mea si eu am lucrat foarte mult timp noaptea te slabeste si te doboara organismul tau se cam da peste cap sfatul meu este sa renunti la tura de noapte nu numai ca vei fii din ce in ce mai obosita ci puterea de concentrare si ritmul in care retii ,inveti scade vei fii ametita tot timpul mananca bine de toate fa sport zi dormi noaptea si munceste ziua sa fii sanatoasa numai bine

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua, am luat timp de 1 luna pastile de slabit super slim chimezesti despre care se spune ca sunt naturale, atunci am crezut, acum insa nu mai cred. Acum dupa ce le-am lasat sunt foarte sensibila, am dureri de cap, nu ma doare capul tare dar deranjeaza pentru ca nu ma lasa 2-3 zile si ma simt tare ametita, o stare de slabiciune. Tin sa precizez ca am citit pe un site si scria ca din cauza acestor pastile se pierd considerabil munerale din organism. D-voastra ce-mi recomandati? am 31 de ani si am slabit intr-o luna 6 kg. Va multumesc anticipat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua de vreo 4 anni am avut probleme cu inima minore apoi am facut o miocardita virala acuta dupa multe vizite la urgenza si multi doctori din romania italia si iran nu am nimik dar eu tot rau ma simt obosita ,obosesc si cand merg pe strada cand ma ridic di pat de vreo 4 zile nu pot sa ma duc nici la plimbare ca sunt foarte obosita ce sfaturi imi dati

momoloaca

acum 15 ani

cred ca ar trebui sa faceti pt inceput un masaj de relaxare, apoi un masaj de drenare a limfei. este adevarat ca s ar putea sa dormiti vreo 3 zile dupa, dar va reveniti. o alta solutie este reflexoterapia. Banuiesc ca si ei au reflexoterapeuti buni. pt mai multe detalii scrieti mi pe mail. [email protected]

momoloaca

acum 15 ani

ai auzit de reflexoterapie? poate fi o solutie. pt mai multe detalii scrie mi pe mail. [email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Ma simt foarte obosit desii dorm foarte mult ... cand ma trezesc imi vine sa ma pun inapoi in pat si sa dorm , as sta toata ziua in pat ... iar uneori am momente cand ma intind sa ma dezmortesc si vad negru in fata ochilor si ametesc , insa dispare foare repede negrul din fata ochilor si ameteala , aseara spre exemplu am venit la ora 19 acasa dupa 12 ore de munca si ma-m culcat pe la 8 , am dormit pana astazi la 10 dimineatza si ma simt foarte obosit , oare ma-r ajuta un redbul , cafeaua nu are nici un efect.