oare voi putea scapa de aceasta stare???

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de virgi cu 14 ani in urma.

buna ziua... de vreo trei luni am inceput sa am o stare de agitatie inexplicabila si snzatia de lesin... mi am facut analize din sange dar au iesit bune....apoi m am informat pe net si ma regaseam la atacuri de panica... cum as putea sa scap?, va rog sa ma ajutati...

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Se poate sa fie vorba mai mult despre o tulburare psihica-nervoasa. Ar trebui insa sa faceti un consult endocrinologic pentru ca uneori aceste simptome sunt date de hipertiroidie.
Daca se va exclude afectiunea tiroidiana sfatul meu este sa consultati si un psiholog/psihiatru.

adi

acum 14 ani

posibil atac de panica, du-te la un psihiatru neintirziat . daca se instaleaza va fi mai greu de tratat , eu am asta de citiva ani de zile