mancarimi de cap

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de rai25 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Este posibil sa am aceasta problema din cauza stresului?
Am incercat schimbarea samponului, ma spal destul de des, ac***a un par cu tendinta de ingrasare; am momente ca nu ma pot stapani si trebuie sa ma scapin pana se descuameaza pielea capului. Precizez ca nu ma vopsesc, nu folosesc decat f rar produse de hair style si totusi cam de 2 luni aceasta problema a devenit destul de neplacuta.
Multumesc anticipat pt raspuns

Raspunsuri (1)

sorinc

acum 11 ani

Am avut ceva similar. Am scapat cu tratament cu sampon Neutrogena TGel si Dercos Sampon tratament de la Vichy, folosite alternativ. Trece in cateva luni. E posibil ca si stresul sa fie un factor care trebuie redus. Sorin