Mana dreapta amortita

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Sasa4 cu 12 ani in urma.

De mai bine de 3 saptamani imi sunt degetul mic si cel de langa amortite si asa e in fiecare zi 24/24..iar un ultimele zile nu prea mai am control deloc asupra degetului si nici forta in mana aproape deloc.Credeti ca poate fi vorba de o paralizie sau e doar ceva temporal ?

Raspunsuri (2)

Filipa

acum 12 ani

Scrie pe Google ''''nerv ulnar''''. Nervul ulnar trece prin zona cotului, afectarea, traumatismul cotului, sprijinul permanent in cot cand stai la calculator sau muncesti, duc la amortirea degetului mic si/sau a celui de langa sau chiar a palmei.

Niculina

acum 8 ani

De o lună de zile, îmi amorțește mâna dreaptă seara în timp ce dorm și degetul mijlociu este amorțit, dimineața mâna nu o mai simt amorțită, în schimb degetul mijlociu îmi este amorțit tot timpul. Aștept un răspuns.