ma simt obosit si respir greu

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de ghighi80 cu 13 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Cristian am 26 de ani si in urma cu 8 luni am fost internat in spital TBC timp de 8 saptamnani cu apa la plamani (pleurezie 9cm in stanga si 2 cm in dreapta).dupa asta am urmat tratamentu dat de la spital timp de 6 luni.Cam de o luna incoace ma simt foarte obosit respir greu si asi dormi intruna.am fost la spital am facut o serie de analize si radiografie la plamani sa vad daca nu mai am apa si totul este ok.Muncesc in constructi depun efort fizic dar asta nu explica faptul ca respir f greu si dimineata la prima ora.multumesc din suflet pt timpul acordat.

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aş recomanda efectuarea unei spirometrii pentru a identifica o eventuală pierdere de capacitate pulmonară în urma bolii. Dacă aceasta este normală trebuiesc căutate alte cauze (hepatice, cardiace)

bianca

acum 12 ani

Si eu am avut astfel de probleme cu oboseala... acum mi-am revenit...am descoperit efectele deosebite ale ozonoterapiei si ale vitaminelor. Am cautat pe net si am gasit o clinica din bucuresti ( puremed) care face ozonoterapie si vitaminoterapie... sunt foarte multumita de rezultat! Iti recomand sa incerci si tu. Sanatate multa!

adiii

acum 12 ani

salut si eu ma simt la fel aceleasi sintome. am facut o gramada de analize. daca vrei sa vb ia id meu cezar_ady85.

Gabi

acum 12 ani

sunt obosit rau de tot,ce sa fac?

Cojocaru mariana

acum 9 ani

Buna ziua acum trei saptamâni m-am simțit rau adică imi tremurau mâinile si picioarele aveam frisoane temperatura si am fost la medicul de familie ma ascultat la plămâni si mia zis ca nu suna deloc bine plămâni mei si mia dat trimitere la radiografie am făcut-o si mia ieșit ca am pneumonie am primit antibiotic fromilid eu ma simțeam tot rau in fiecare zi am terminat tratamentul si am fost iar la medicul de famili la consult mia zis ca tot nu mia trecut mia dat alte antibiotice mai tari care le luam o data in zi si care dupa terminare mai lucrau in corp la mine încă o săptămana am terminat si tratamentul ala am așteptat sa teaca si săptămana aia si eu tot rau ma simțeam am fost iar la medic si ma întrebat daca am intrat in contact cu cineva care are tbc si mia dat trimitere la un doctor de plămâni specializat întrebarea mea este oare am tbc daca cu atâtea antibiotice si nu mia trecut țin sa zic ca am si o tușa seaca nu foarte deasa dar tusesc zilnic si câte-o data ma doare in capul pieptului cand tusesc. Luni am programare la medicul specialist ce credeți ca am?