Glanda tiroida

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de joolie cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o mica intrebare.Am avut o perioada foarte stresanta, nici acum nu am scapat de stres, dar au fost cateva zile in care stresul si supararea au fost la cote maxime.Exact in acea perioada am inceput sa simt un nod in gat care nici scum nu a trecut, il simt cand inghit si daca pipai am impresia ca se simte ceva acolo.Se poate ca stresul sa fi cauzat probleme la glanda tiroida?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este posibil sa aveti asociata o forma de afectare tiroidiana. Pentru certitudine , este recomandat sa determinati TSH, fT3, fT4, ATPO, ecografie tiroidiana.