eu transpir exccesiv si vara si iarna.poate fi din cauza stresului?ma poate ajuta cumva magne b6?

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de owy cu 12 ani in urma.

eu transpir exccesi si vara si iarna.poate fi din cauza stresului?ma poate ajuta magne b6?

Raspunsuri (2)

Psih. Marcu Ioana-Corina

acum 12 ani

Buna ziua,

Transpiratia excesiva ascunde de obicei existenta unor boli neurologice, metabolice sau sistemice. Este necesar sa investigati din punct de vedere medical cauzele afectiunii dvs. pentru a va trata corespunzator si eficient.
Intr-adevar stresul si anxietatea pot fi si ele surse care intensifica transpiratia. Insa, in majoritatea cazurilor, chiar si in absenta lor, transpiratia persista. Deci, exista si alte cauze pe care trebuie sa le depistati cu ajutorul analizelor.
Magne b6 va poate ajuta sa raspundeti mai bine stresului, insa nu va va rezolva problema.
Daca totusi simtiti ca nu mai faceti fata stresului cotidian atunci va recomand sa apelati la serviciile unui psiholog.

Cu respect,
Ioana-Corina Marcu,
Consilier Psihologic - copil, adult, cuplu si familie
Nr. tel. - 0754/024.213;
Email - [email protected]

victoras

acum 12 ani

Ati incercat tratamente naturiste?Daca doriti un astfel de tratament sunati-ma La 0766-747-284 si va voi spune ce am folosit eu. Tratamentul este usor de administrat si nu este costisitor.Nu are efecte adverse si mie mi-a folosit!!!