Durere de spate

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Teddy9812 cu 8 ani in urma.

Buna ziua !
Am urmatoarea problema de aproximativ 1 an si jumatate chiar doi am o senzatie de slabiciune si o durere de spate pe partea stanga care o ia si in fata, suspectez stomacul. Uneori simt ca mi se face rau si nu stiu de ce. Banuiesc ca poate fi de la stres, in ultimul timp am fost destul de stresat . Cred ca am intrat si in depresie nu imi mai vine sa ma ridic din pat .
Eu mai avant si alte probleme de sanatatae si anume pectus carinatum.
Am facut si un ecograf dar medicul a zis ca nu am nimic .
Si nu stiu ce sa fac de multe ori ma panichez, ce analize ziceti sa mai fac ? Ma gandeam sa fac niste analize de sange dar mai exact ce analize, ce imi recomandat ?.
Mentionez ca durerea este foarte intensa cand stau in picioare sau cand fac activitati de durata, energie am de obicei dar ma simt slabit.
Am 17 ani si 62,6 kg , de obicei nu stau foarte drept, este posibil sa fie si din acest motiv ?

Raspunsuri (5)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna seara. Va sfatuiesc sa mergeti la un medic gastroenterolog, sa faceti o echografie abdominala. De fapt, specialistul va decide. Toate bune!

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Am vazut ca ati fost la cineva, ideea este sa repetati examenul. Pentru coloana apelati la un medic neurolog, dar, pentru a determina astfel de dureri, ar insemna ca vertebra sa sufere serios... asta se vede la un RMN.

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 8 ani

Noul an să vă aducă speranţă, sănătate şi fericire!
La mulţi ani!

Psihoterapeut: Gabriel Pȋrvan
E-mail: [email protected]
Telefon: 0764.443.184
Website:www.psihoutil.ro

Teddy9812

acum 8 ani

Multumesc mult, la fel va doresc si dumneavoastra, sanatate si multa fericire !

Teddy9812

acum 8 ani

Multumesc mult, la fel va doresc si dumneavoastra, sanatate si multa fericire !