Cum stii ca ai de-a face cu o problema psihica?

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de MAND cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Nu ma prea pot concentra, sunt mereu nemultumit de mine si cred ca personaele din jur cer prea mult de la mine. Am avut si niste reprize de insomnii, senzatii de voma si oboseala cronica. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Medicii carora m-am adresat mi-au spus ca este vorba de stres. Cum gasesc un psiholog bun in Cluj?

Raspunsuri (2)

Bacu Crina

acum 13 ani

Poate chiar este vorba despre stres. Nu sunt din Cluj si din pacate nu iti pot recomanda un specialist de acolo. Totusi, poti incerca la clinicile mari, cunoscute care au si astfel de cabinete (in general, medicii buni, cunoscuti, ajung sa profeseze in cadrul unor astfel de clinici).

mihaela

acum 13 ani

Am avut si eu o perioada de cateva luni cand aveam insomnii, oboseala cronica, 2 saptamani nu am reusit sa dorm decat cateva ore. am fost indrumata sa merg la un doctor psihiatru si un psiholog. de 3 luni urmez un tratament, am descoperit ca sunt intr-o depresie, am facut si cateva atacuri de panica, care tineau foarte mult. Dar acum, datorita terapiei psijologice si a tratamentul psihiatric, ma simt mai bine. Sfatul meu este sa mergi la un psiholog si sa faci in paralel terapie psihologica si tratament psihiatric. Multa sanatate. Eu sunt din Constanta. In Cluj..... nu cunosc pe nimeni din pacate.