Cum sa ma controlez?

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de crina95 cu 11 ani in urma.

Am 17 ani si am fost diagnosticata acum ceva timp cu tiroidita autoimuna. Problema este ca in ultima perioada ma simt foarte obosita, sunt tot timpul suparata, imi vine mereu sa plang, nu am rabdare, dar cea mai mare problema este ca nu stiu cum sa imi controlez starile de furie. Daca tin in mine ceva si incerc sa ma controlez rabufnesc deodata si risc sa ranesc persoanele de langa mine sau pur si simplu sa am reactii necontrolate care sa ma afecteze chiar pe viitor. As vrea sa pot face ceva in privinta asta. Mentionez ca iau medicamentele in fiecare zi.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati periodic medicul endocrinolog pentru controlul afectiunii tiroidiene; de asemenea, ar fi bine sa discutati cu un psiholog pentru a va ajuta sa depasiti aceste stari.