Buna ziua

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de magdalena95 cu 13 ani in urma.

Cam de o saptamana si ceva am observat ca sunt tot mai obosita si mi-a scazut gradul de concentrare. Am mai patit asa ceva dar pentru perioade scurte de maxim o zi sau doua si asta pentru ca nu dormeam suficient, dar in ultima perioada dorm foarte mult si noaptea si ziua si am mereu impresia ca sunt mereu obosita.
Deja devine enervant si suparator deoarece nu pot sa efectuez cum trebuie unele actiuni.
Este posibil sa sufer de ceva tulburare de somn? Pentru ca cineva mi-a zis ca sunt foarte agitata in somn si deseori am cosmaruri.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Raspunsuri (8)

silvia

acum 13 ani

Poate ar trebui sa iei calciu-magneziu-zinc ori niste vitamine. Sanatate!

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 13 ani

Este posibil sa nu te odihnesti din cauza somnului agitat.

Sunt lucruri care sa te apese in ultima vreme ? Mai simti si altceva in afara de aceasta oboseala continua ? Sunt schimbari majore care au intervenit in ultima vreme in viata ta ?

Catalina Dragulanescu
www.terapie-psihanalitica.ro

magdalena95

acum 13 ani

Ma simt numai obosita, iar in ultima vreme nu au aparut schimbari majore in viata mea.
Este posibil sa fie din cauza unui lipse de vitamine?
Ce as putea face?
Care ar putea fi cauza acestei stari?

Iuli

acum 13 ani

Oboseala poate trada probleme hepatice sau endocrine. As recomanda niste analize la ficat si la glanda tiroida. Daca analizele nu arata nimic, ia niste vitamine. Daca starea psihica nu e foarte buna, poate fi o mica depresie, caz in care iti recomand Magne B6 2-3/zi.
Sanatate!

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Va pot ajuta. pentru detalii scrieti-mi pe e- mail [email protected]. Daca imi scrieti un nr. de telefon va sun eu.
Va doresc o zi buna.

magdalena95

acum 13 ani

Am inceput de acum doua zile sa iau ceva vitamine si parca ma ajuta.
In orice cazca multumesc mult pt sfaturi!

Psih. Catalina Dragulanescu

acum 13 ani

Subscriu la prima parte a parerii lui Iuli. De aceea, o vizita la un medic internist te-ar ajuta.

biancadaniela

acum 13 ani

daca ai si alte simptome,ca si batai ale inimii rapide,dureri de cap,etc ai putea avea tahicardie sau anemie.mai bine ai consulta un medic sa-ti spuna mai exact.multa sanatate