Buna ziua! Starile de greata pot fi cauzate de stres?

Stresul si sindromul de oboseala cronica Stres termic

Postata de Biia cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Starile de greata pot fi cauzate de stres?

Raspunsuri (6)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

De cat timp te confrunti cu aceste stari de greata? Ai si alte simptome deranjante?
Daca din punct de vedere medical nu exista nicio problema, este posibil ca greata sa fie un simptom cauzat de stres, anxietate.
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/
Mai multe informatii despre stres, anxietate si tratament poti citi accesand aceste link-uri sau poti citi direct de pe site-ul Psihoutil.

Toate cele bune!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

Raspuns marcat ca spam. Multumim!
Vezi raspunsul
Biia

acum 9 ani

De cateva zile, am aceasta stare... am mai avut-o si inainte. Am perioade... Unele stari de greata se finalizeaza cu voma, altele nu. Acum trec printr-o perioada foarte p***a...Tocmai s-a incheiat o relatie de iubire de 2 ani si ceva...

luminita270

acum 9 ani

Poate sa fie efectul stresului.Aceste stari sunt dinainte de despartire?Cauzele sunt multiple,consulta medicul de familie sa te indrume catre un specialist.Poate sa fie cauza biliara,anxioasa,exces de cofeina,mancat haotic sau unele bacterii care pot invada flora intestinala.Fa-ti o hemoleucograma,test h.pylori si eco abdominal.

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Cred ca iti este greu ac***a in vedere ruperea relatiei sentimentale. Daca nu reusesti sa treci singura prin aceste momente mai grele si stresul, senzatiile fiziologice neplacute se accentueaza poti apela la cateva sedinte de psihoterapie si dezvoltare personala.
Accesand acest link in bara de cautare vei gasi mai multe informatii de specialitate:
http://www.psihoutil.ro/dezvoltare-optimizare-personala/

Toate cele bune,
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

Biia

acum 9 ani

Multumesc mult! Aceste stari au trecut de la sine. Am observat ca apar in perioade stresante! Acum se acumulase si stresul datorat scolii, relatiile mai putin bune din familie, cat si acea despartire...

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Bia, ai grija de tine, fereste-te cat poti de stres si comunica constructiv cu cei apropiati!

Cu drag,
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro