bejancosmina

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de bejancosmina cu 9 ani in urma.

La sfarsitul lunii octombrie am suferit un soc emotional , ruperea unei relatii de doi ani . La 2 zile am suferit un atac de panica : stare de lesin , senzatie de greata , voma .. De atunci ma trezesc cu greata si ma culc cu greata , am ameteli , stari de voma cand ies in public , am un gol in stomac , mi-am pierdut pofta de mancare si ma arde pe stomac , ma doare capul , mi-e frica sa ies in public pt ca mereu am cate un atac de panica si m-am inchis in mine . Nu stiu ce sa fac . As dori un sfat . Am luat sedatif pc fara niciun efect si o saptamana Emocalm tot fara niciun efect.

Raspunsuri (5)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Inteleg ca ruperea relatiei sentimentale s-a petrecut de curand si te simti foarte afectata. Este posibil ca pe fond de stres sa te confrunti cu toate aceste simptome neplacute de anxietate, stare de nesiguranta, greata, ameteala, teama de singuratate, afectarea stimei de sine, neputinta, panica.

Accesand acest link-uri poti citi despre tratamentul psihoterapeutic pentru anxietate si panica:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/panica/

sau te poti inscrie in acest program online:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/psihoterapia-online-a-anxietatii/

Sper ca aceste informatii sa iti fie folositoare! Alte articole de specialitate poti citi in site-ul Psihoutil.
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/panica/

Cu bine,
Psihoterapeut Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

bejancosmina

acum 9 ani

Va multumesc frumos!

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 9 ani

Cu drag!:)

Psihoterapeut Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

yuri boyka

acum 9 ani

pt tine cosmina iti pot da o solutie.sa imi scrii pe mailu asta [email protected]

Raluca

acum un an

Și eu iau sedativ pc parca nu ma ajuta iau câte 6 pe zi numai sa am senzație de ireal numai sa nu trăiesc realitatea și eu am teama de a ieși în public nu vreau sa vad oameni dar în același timp mie frica de singurătate am un gol nu stiu cum voi ieși din asta