ameteli si pierderea echilibrului

Stresul si sindromul de oboseala cronica

Postata de Anisoara32111560 cu 11 ani in urma.

ameteli si pirederea echilibrului poate fi provocata de stres si oboseala?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Cauze ar putea fi mai multe,una dintre ele ar fi o eventuala spondiloza cervicala. Ar fi bine de facut cateva controale medicale cum ar fi : la ORL si la neurologie, o radigrafie de coloana cervicala, etc.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, simptomatologia dumneavoastra poate fi datorata stresului, insa este recomandat sa faceti o evaluare clinico-biologica amanuntita pentru a exclude ceva patologic ( consult medicina interna cu evaluarea cardiologica, ulterior, dupa caz, evaluare neurologica, etc).