vreau un sfat

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de CRIS222 cu 12 ani in urma.

am o fetita in virsta de 4 ani din decembrie 2009 are stafilococ auriu in gat sensibil doar la gentamicina si clindamicin si antibiotice care nu se pot administra la virsta ei in mai 2010 a facut o amigdalita pultaceea a urmat tratament cu dalacin 7 zile apoi cu cefort injectabil tot 7zile a luat apoi ribomunyl comform schemei de tratament ultima priza in decembrie 2010 nu a mai avut probleme pana in mai 2011 cand a luat cefaclor 7 zile.amigdalele sunt criptice si au depozite a mai facut exudat si dupa tratamentul cu dalacin si dupa cel cu cefaclor si stafilococul tot exista.ce sfat imi puteti da si ce puteti sa imi spuneti de un eventual tratament cu stafilococcinum (mod de administrare si perioada) va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru un eventual tratament cu stafilococcinum recomand consultul unui homeopat care sa vă ofere sfaturi cu privire la acest tratament (mod de administrare si perioada).