va rog un raspuns

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de laurapop cu 11 ani in urma.

am facut un test de urocultura care doar flora microbiana polimorfa mi-a iesit prezenta ???si am din cand in cand o scurgere care miroare urat de culoare alba sant inainte de ciclu oare de aia sa fie scurgerea????

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Posibil ca sumarul de urina si implicit urocultura sa fie contaminate prin secretiile genitale.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru tratarea eventualei infectii vaginale si sa repetati urocultura.

laurapop

acum 11 ani

multumesc pt raspuns