tratament pneumococ

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de diana-mamica cu 13 ani in urma.

Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra.

Copilul nu a facut vaccin prevenar sau pneumo 23 impotriva acestui streptococ. Ce parere aveti despre acest vaccin? Trebuie sa il faca dupa ce termina tratamentul cu picaturi de nas?

Acest streptococ poate aparea din nou? Va intreb pentru ca avem cunostinte care trateaza copiii de 2 luni impotriva acestui streptococ care nu dispare si au ajuns inclusiv la antibiotic augmentin.

De aceea am spus ca nu inteleg daca este grav sau nu acest streptococ.

Raspunsuri (2)

alice

acum 13 ani

Am si eu o fetita de 2 luni care a fost depistata cu pneumococ,si tratata ,asteptam sa repetam analizele sa vedem daca a disparut ,tin sa precizez ca mai am o fata de 3 ani care este la camin si are si ea pneumococ cum putem scapa de el ?se scapa vreodata .cea mica a fost depistata in urma unei otite medii supuroase.Se poate face vaccinul daca inca este pneumococul,ca este rezistent la foarete multe antibiotice

alice

acum 13 ani

PUteti sa-mi trimiteti mesaje alice.tarna @yahoo.com,as vrea sa stiu mai multe despre acest pneumococ si cum putem scapa de el